Naši učenici na Samoborskom fašniku
Autor: Maja Kovačević, 22. 2. 2017.

Dana 18. veljače 2017.  članovi Društva naša djeca „Osmijeh“, a sve učenici i učiteljice naše škole sudjelovali su na Samoborskom fašniku. Na samom dolasku u Samobor dočekali su ih poznate fašničke maske,  a to su samoborska  Sraka i Sudac. Program 191. Samoborskog fašnika započeo je u 10 sati ujutro, nastupom svih Dječjih gostujućih grupa. Na glavnoj pozornici i članovi DND „Osmijeh“ predstavili su svoju masku uz  plesnu koreografiju. Ove godine bili su zamaskirani u njima drage likove iz crtića 101 Dalmatinca.

Djeca su također pogledala predstavu Šareni svijet u maloj dvorani Galerija Prica, a sudjelovali su i u JumpingClay radionicama. Jako zanimljiva bila je i predaja ključeva grada od strane gradonačelnika Samobora Kreše Beljaka i proglašenje Slobodne Fašničke Republike. Ključeve grada preuzeo je Princ Fašnik koji je već s prvim trenucima Fašničke republike donio nove zakone uz pomoć samoborskih likova Srake, Sudca i Fiškala. Poslijepodne su uživali u zabavnom parku. Sretna dječja lica i veselje prilikom nastupa, te cjelodnevnog uživanja u 191. Samoborskom fašniku u mnoštvu raznolikih maski ostavilo je veliki utisak na sve članove. Razmišljalo se već o novim kostimima i već smo počeli planirati kostime za sljedeći fašnik, naravno!

Foto-galerija