UPISI U SREDNJU ŠKOLU - OBAVIJEST O POTPISIVANJU PRIJAVNICA
Autor: Maja Kovačević, 21. 6. 2017.

U ljetnom i jesenskom upisnom roku kandidat može prijaviti najviše 6 odabira programa obrazovanja. Programe obrazovanja, odnosno srednje škole koje ih izvode, moguće je pretraživati prema zadanim kriterijima pretrage. Moguće je prilagoditi pretragu s obzirom na županiju, naziv škole, vrstu škole (javne ili privatne), naziv programa obrazovanja i slično.

Početak prijava obrazovnih programa – 26.6.2017.

Listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi program obrazovanja koji se najviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redoslijedom. Sukladno tome, kandidat će se optimalno rasporediti na program obrazovanja koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenim bodovima, nalazi u sklopu upisne kvote.

Potpis prijavnica u našoj školi obavit će se 11. srpnja 2017. u 9 sati, a iste će iz sustava upisi.hr ispisati razrednik za svakog učenika. Na potpisivanje trebaju doći roditelj i učenik. Potpisivanjem prijavnice učenici potvrđuju svoju stvarnu namjeru upisa u bilo koji obrazovni program naveden u prijavnici. Ukoliko učenici i roditelji ne dođu na potpisivanje prijavnica neće se moći upisati u srednju školu u ljetnom roku.

Uvjet za ispisivanje prijavnica su zaključani odabiri kandidata za upis u srednju školu, a iste će CARnet zaključati 10. srpnja 2017.

Od toga trenutka učenici više ne mogu mijenjati svoje odabire te će aplikacija kandidata automatski rasporediti na obrazovni program koji mu je najviše na listi prioriteta, a na kojemu prema broju bodova ulazi u upisnu kvotu. Također, ova prijava ne garantira upis u odabrane obrazovne programe ako upisna kvota u trenutku objave konačnih ljestvica poretka bude popunjena kandidatima s više bodova.

Objava konačnih ljestvica poretka – 13.7.2017.

VAŽNA NAPOMENA: svi će kandidati originalnu dokumentaciju temeljem koje su prilikom prijave ostvarili određena prava, te upisnicu, morati dostaviti srednjoj školi koju će upisati u razdoblju određenom za upis.