Dan jabuka u 3. razredu
Autor: Maja Kovačević, 26. 10. 2017.

Učenici trećeg razreda obilježili su Dan jabuka kao integrirani nastavni dan, kao dio njihovog razrednog projekta JABUKA.

Na satu razrednika igrali su kviz JABUKA, u kojemu su provjerili svoje znanje o jabukama i pjevali pjesme o jabukama.Pobjednik kviza je Ilija Kozić. Na satu TZK igrali su štafetne igre s jabukama i pojedinačno se natjecali u nošenju jabuke na glavi i na ruci. Pobjednica je Lucija Muraja.
Matematika je, također, bila u znaku jabučnih matematičkih problema. Rješavali su zanimljive matematičke priče o jabukama. Izvrsno znanje pokazala je Matea Tadić te je osvojila prvo mjesto.
Na satu hrvatskoga jezika opisivali su jabuku, nabrajali što se sve može napraviti s jabukama (kolač, sok, sladoled, torta, ocat...) i pisali narodne izreke o jabuci. Najuspješnija je bila Tena Sučić.
Dodatna nastava matematike također je bila u znaku jabuke. Rješavali su u skupinama matematičke zadatke i natjecali se dječaci protiv djevojčica. Djevojčice su pobijedile, a najuspješnija je bila Tena.

Na kraju dana jeli su jabuke. Razgovarali su tome koliko je jabuka zdrava i trebali bismo je svaki dan jesti.