Terenska nastava učenika predmetne nastave
Autor: Maja Kovačević, 14. 12. 2017.

Učenici od 5. do 8. razreda naše škole u srijedu, 13. prosinca 2017.  posjetili su Zračnu luku dr. Franjo Tuđman uz stručno vodstvo. Upoznali su zračnu luku kao da su putnici. Od posjeta mjesta gdje se kupuje putna karta, predaje prtljaga do pregleda prije ulaska u zrakoplov.

Nakon toga krenuli su na put Hrvatskog prirodoslovnog muzeja u Zagrebu. Stigavši do Zagreba uspinjačom su se popeli s Donjeg grada na Gornji grad, te krenuli putem muzeja. Pogledali su stalni postav mineraloških i petrografskih zbirki koji obuhvaća tri izložbene cjeline: Od zbirke do Muzeja, Carstvo minerala i Stjenoviti planet Zemlja. Također, uživali su i u stalnom postavu Zoološkog odjela. Najviše oduševljenje izazvao je eksponat Gorostasne psine Cetorhinus maximus, ženke duge 9 m uhvaćena kod Kraljevice u rujnu 1935.

Nakon muzeja učenici su se pješke uputili prema manifestaciji Advent u Zagrebu. S obzirom da nas je pratilo lijepo vrijeme, zaustavili smo se kod Crkve sv. Marka - jedne je od najstarijih zagrebačkih građevina. Prošli smo uz Vladu Republike Hrvatske i Hrvatski Sabor te se spustili do Kamenitih vrata.

Nakon obilaska Zrinjevca uputili smo se u Čazmu na Božićnu priču obitelji Salaj. Učenici su uživali u predivno okićenom imanju, klizanju, vatrometu, slikanju s Djed Božićnjakom te toplim napitcima.