Projekt „MATEMATIČKI IGRAJMO“ s QR kodovima
Autor: Maja Kovačević, 16. 3. 2018.

Učenici 7. razreda sa učiteljicom matematike Antonelom Matajić kroz projekt „Matematički igrajmo“ izrađivali su matematičke igre koristeći QR kodove. Ovaj projekt je bio višestruko koristan učenicima. Da bi izradili igru, učenici moraju jako dobro poznavati matematičke sadržaje koje koriste, napraviti istraživanje različitih Web 2.0 alata, izraditi QR kodove, u njih implementirati izrađene digitalne sadržaje i jasno definirati pravila igre. Na satu su prezentirali svoje uratke i nakon toga smo uživali igrajući igre. Samim igranjem učenici ponavljaju i uvježbavaju matematičke sadržaje, ali se  i dobro zabavljaju.

Među igrama tako su se našle igre asocijacija, matematički nogomet, vješala, memory, čovječe ne ljuti se, spoji parove itd.

Primjer igara do kojih su nas vodili QR kodovi:

Vješala

Memory