Dan sigurnijeg interneta
Autor: Maja Kovačević, 15. 2. 2019.

Svi učenici od 4. do 8. razreda naše škole obilježili su Dan sigurnijeg interneta s nekoliko aktivnosti.
Od 5. do 8. razreda obilježen je  na satovima informatike. Učenici su kroz predavanje upoznati s opasnostima koje vrebaju internetom, kako prepoznati nasilje i kome se obratiti za pomoć. Također su pogledali i nekoliko edukativnih video materijala te razgovarali o njima.

Svi učenici su pisali savjete za sigurno korištenje interneta, crtali strip o sigurnosti na internetu, te rješavali kviz.

Učenici 4. razreda sudjelovali su na  videokonferenciji s OŠ Izidora Kršnjavoga u Zagrebu (Škola u bolnici) igranjem Kahoot kviza o sigurnosti na internetu i rješavanje interaktivnog listića o sigurnosti na internetu.
Suradnju su dogovorile učiteljice Mira Čuvidić i učiteljica Ljerkica Vinković, koja je za ovu prigodu izradila kahoot kviz i interaktivni listić o sigurnosti na internetu. Izvrsno znanje u poznavanju sigurnosti na internetu pokazali su: Lucija, Melani, Petar, Tena i Matej.