Dječji tjedan
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 14. 10. 2019.

Obilježavanje Dječjeg tjedna po razredima.

Učenici prvoga razreda Dječji tjedan obilježili su nizom aktivnosti: igrama u prirodi i sportskim natjecanjima, upoznali su se s projektom Škole za Afriku i dječjim pravima te su  sudjelovali u humanitarnoj akciji „Jedna po jedna igračka, sretna Orehovica“.

2. razred Osnovne škole Rajić je prigodnim aktivnostima obilježio Dječji tjedan pod motom "Ljubav djeci prije svega". Naglasili smo da su dječja prava dio temeljnih ljudskih prava i treba ih ostvarivati svuda i uvijek, a odraslima usmjeravati pozornost na potrebe i prava svakog djeteta kako bi poduzeli što više konkretnih koraka u njihovoj zaštiti i unapređenju.

Učenici 3. razreda su kroz pjesme, recitacije i likovne radove upoznavala svoja prava. Također je djeci naglašeno da su dječja prava dio temeljnih ljudskih prava te da ih trebaju ostvarivati uvijek i svugdje pa ih treba poštivati, promicati i unaprjeđivati cijelu godinu, a ne samo u ovome Dječjem tjednu.

Učenici 2. i 3. razreda također su sudjelovali u humanitarnoj akciji „Jedna po jedna igračka, sretna Orehovica“.

Učenici 4. razreda obilježili su Dječji tjedan kroz igru, sportske aktivnosti i crtanje kredom.

GALERIJA