eTwinning projekti učenika prvoga razreda
Autor: Maja Kovačević, 19. 7. 2020.

Učenici prvoga razreda naše škole sudjelovali su tijekom cijele školske godine u međunarodnim eTwinning projektima Pružimo djeci ruku ljubavi i Abecedarij. Projekti su počeli početkom rujna 2019. godine i trajali do kraja lipnja 2020.

Cilj projekta Pružimo djeci ruku ljubavi je usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, organizirati posebne i prigodne odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, poticati volonterski rad te aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire. U projekt je uključeno 108 škola iz nekoliko europskih država: Republike Hrvatske, Srbije, Albanije, Armenije, Makedonije, Poljske, Rumunjske i Italije.

Svaki od projektnih partnera od prvog školskog zvona izabrao je važne nadnevke koje će prigodno obilježiti u razredu i lokalnoj zajednici tijekom školske godine. Svakom od projektnih partnera ostavljeno je na izbor organiziranje aktivnosti u skladu s glavnim ciljem projekta. Učenici prvoga razreda OŠ Rajić obilježili su tijekom projekta sljedeće dane: Prvi dan u škole, Dan jabuka, Dječji tjedan, Večer matematike, Sveti Nikola, Božić i Nova godina, Globalni školski dan igre, Valentinovo, Dan ružičastih majica, Dan očeva, Svjetski dan zdravlja, Majčin dan, Međunarodni dan obitelji i Dan državnosti.

Cilj je projekta Abecedarij povezati učitelje razredne nastave u stvaranju slovarice – zbirke priča o slovima na nacionalnoj razini, ali i individualne slovarice za svakog učenika pojedinačno. Učenici prvoga razreda naše škole napravili su svoju razrednu slovaricu, a posebno su se posvetili slovima M i NJ jer je to bio njihov projektni zadatak.

Više o projektima možete saznati na njihovoj mrežnoj stranici Rajićki bistrići pod naslovom Pružimo djeci ruku ljubavi i Abecedarij te na eTwinning portalu

Abecedarij - interaktivna slovarica i Pružimo djeci ruku ljubavi.
Mira Čuvidić