Pravopis hrvatskoga jezika
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 10. 2. 2021.

Pozivamo sve učenike naše škole koji žele naučiti pravilno pisati da se upiši u Loomen kolegij Pravopis hrvatskoga jezika. U kolegiju možete vježbati pisanje velikoga početnoga slova, č i ć dž i đ, -ije, i -je, znakove na kraju rečenice, rastavljanje riječi na slogove te upravni govor.

Kolegij je namijenjen svim učenicima koji žele usvojiti pravopis našega jezika. Osim toga, možete se i natjecati se za najboljeg "pravopisca". Natjecanje je organizirano svake školske godine s ciljem usvajanja pravopisnih pravila u povodu MJESECA HRVATSKOGA JEZIKA koje obilježavamo od 21. veljače. do 17. ožujka.

Natjecanje je organizirano u više kategorija. Proglašenje pobjednika je 17. ožujka svake godine. Do tada skupljajte petice i bodove, možete početi već danas. Preporučujem vam da prije rješavanja kvizova i testova, te ako dobijete slabiju ocjenu, pročitate PRAVOPISNA PRAVILA. Pobjednike očekuju diplome, petice i nagrade. Sretno!

učiteljica Mira Čuvidić