14.2. MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGOM
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 18. 2. 2021.

Čitam, dam, sretan sam- Svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj

Prvašići i njihovi roditelji u još jednoj humanitarnoj akciji pokazali su svoje veliko i dobro srce. U suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Ante Jagar Novska učenici 1. razreda OŠ Rajić sakupili su značajan broj dječjih knjiga i slikovnica. Akcija darivanja slikovnica i knjiga organizira se u okviru nacionalne kampanje Čitaj mi! Sakupljene knjige učiteljica Zrinka Vidaković proslijedila je knjižnici koja će ih isporučiti u prave ruke. Ovom akcijom želi se pobuditi zanimanje i širenje bogatstva pisane riječi i ilustracije kod djece te želju za darivanjem. Na ovaj način svoje veliko srce poklonili smo malim srcima djece s područja Banovine koja su se ne svojom voljom našla u nekim nepredvidivim, teškim životnim situacijama kako bi im uljepšali dane i pokazali im da mislimo na njih i suosjećamo s njima. Ponosni smo što smo dio te zajednice!