Igračkom do dječjeg osmijeha KBC REBRO
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 1. 6. 2021.

KBC Rebro od Uskrsa provodi projekt putem kojeg svako dijete koje dođe k njima na pregled dobije na poklon plišanu igračku.

Svaka poklonjena igračka je donirana. U plemenitu akciju Igračkom do dječjeg osmijeha KBC Rebro uključili su se i učenici 4. razreda naše škole.

Posljednjih nekoliko tjedana učenici su donosili svoje igračke koje su uz pomoć roditelja prikladno zamotali. Pod vodstvom svoje učiteljice Maje Kovačević vrijedno su prikupili oprane i prikladno zamotane igračke te su dostavnom službom poslali u KBC Rebro.

Tamo će dočekati najmanje pacijente kojima će, zasigurno, pomoći ublažiti strah koji osjećaju pri dolasku u bolnicu. Postoji mnogo načina kojima možemo humanitarno djelovati samo trebamo imati volje i srca za to.

Naši četvrtaši imaju velika srca u kojima uvijek ima mjesta za one kojima je pomoć najpotrebnija jer ovo im je 4. humanitarna akcija samo ove školske godine.