Najuspješniji odgojno-obrazovni radnici u školskoj godini 2020./2021.
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 5. 10. 2021.

Na temelju Pravilnika o nagrađivanju učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u osnovnim i srednjim školama te učeničkim domovima (NN, br. 53/2019.), Povjerenstvo za nagrađivanje najuspješnijih odgojno-obrazovnih radnika izabralo je 511 najuspješnijih djelatnika u području obrazovanja u školskoj godini 2020./2021.

Ovim javnim pozivom Ministarstvo znanosti i obrazovanja sustavno nagrađuje istaknute pojedince koji kontinuirano unaprjeđuju odgojno-obrazovni sustav Republike Hrvatske, stoga  se u povodu međunarodnog Dana učitelja 5. listopada 2021. godine ministar prof. dr. sc. Radovan Fuchs virtualno obratio s čestitkom nagrađenim odgojno-obrazovnim djelatnicima.

Dobitnici su  birani prema kriterijima izvrsnosti, odnosno prema sljedećim kriterijima: Mentorstvo učenicima na natjecanjima, predavanja, radionice i edukacije, rad u stručnim vijećima, udrugama i sl., stručni članci, nastavni materijal i obrazovni sadržaji, projekti, unapređenje rada škole, rad na unapređenju sustava obrazovanja i drugima.

Nagrađene su i učiteljice Osnovne škole Rajić: učiteljica razredne nastave Mira Čuvidić, učiteljica matematike Antonela Matajić i učiteljica engleskog jezika Sandra Barešić.

Ponosni smo na naše učiteljice koje su i ove godine među najboljima u Hrvatskoj. Konkurencija je bila jaka, ali s tim je njihova kvaliteta još veća, osobito što su pojedine učiteljice samo potvrdile svoju izvrsnost jer im ovo nije prva ovakva nagrada.

Čestitamo!