OŠ RAJIĆ pobjednik nagradnog natjecanja Priprema, pozor - sat!
Autor: Marija Ivezić, 17. 2. 2014.

CARNetovo nagradno natjecanje pod nazivom Priprema, pozor - sat! privedeno je kraju.

U natjecanju su sudjelovali nastavnici iz hrvatskih osnovnih i srednjih škola koji su

korištenjem digitalnih nastavnih materijala unaprijedili proces učenja.

U natjecanju koje je organizirano kao jedna od aktivnosti Open Discovery Space projekta sudjelovala su 24 nastavnika s 27 prijava. Njihov je zadatak bio kvalitetno i uspješno primijeniti digitalni nastavni materijal u poučavanju sadržaja jedne nastavne jedinice.

Ocjenjivački sud imao je zahtjevan zadatak da u dva kruga pregleda i ocjeni izvještaje sudionika, kao i anketne upitnike koje su ispunjavali njihovi učenici, te da na kraju odabere tri najbolje primjene digitalnih nastavnih materijala.

Prema odluci stručnog ocjenjivačkog suda pobjednici nagradnog natjecanja Priprema, pozor - sat! su:

1. mjesto: Mira Čuvidić, OŠ Rajić, Rajić: Gospodarstvo zavičaja (priroda i društvo). Nagrada: prijenosno računalo i vanjski hard disk

2. mjesto: Nedeljko Begović, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci, Vinkovci: Drugi Newtonov zakon / Slobodni pad kao primjer znanstvene metode (fizika). Nagrada: prijenosno računalo
  3. mjesto: Daniel Bogešić, Pazinski kolegij - klasična gimnazija, Pazin: Francuska (geografija). Nagrada: tablet računalo.

Pored glavnih nagrada, simboličnu nagradu (USB stick) osvojio je i nastavnik Marijan Biruš iz OŠ Sesvetska sopnica, kao autor materijala korištenog u jednoj od pobjedničkih prijava.

Čestitamo svim pobjednicima i pozivamo ih da dođu na završno događanje koje će se održati u petak, 21. veljače 2014. godine u CARNetovim prostorijama u Zagrebu. Bit će to prilika za dodjelu nagrada ali i kratke prezentacije u kojima će pobjednici pokazati kako su riješili zadatak natjecanja, kako su to njihovi učenici prihvatili i kako su u konačnici tehnologijom unaprijedili nastavu.