Zapaljene svijeće za Vukovar
Autor: Maja Kovačević, 18. 11. 2015.

Danas, 18.11.2015. godine obilježavamo dan pada Vukovara, na današnji dan prije 24 godine je pao grad Vukovar. Naša škola svake godine pa i ove to obilježava na način da se skupimo ispred škole i idemo zapaliti lampione ispred križa. Lampione palimo u znak sjećanja na sve koji su poginuli za nas, za našu državu i za obranu mnogih života. Na današnji dan se moramo dostojanstveno i lijepo ponašati u znak svima koji su se borili za nas. Na današnji dan se moramo svima zahvalit i čuvat ih u srcima kad ih nema više tu. Jedan je grad Vukovar, jedan je Domovinski rat, zahvalimo im se svima.

Mihaela Karaula, 8. razred

Iako je prošlo 24 godine nismo i nikada nećemo zaboraviti sve ljude koji se se hrabro borili za sve nas. Učenici i djelatnici Osnovne škole Rajić u miru su se pomolili i zapalili lampione ispod križa na Trgu hrvatskih branitelja. Svi zajedno smo odali počast svim stradalima.

Hvala Vam od srca heroji, to Vam zaboraviti  neću

Za Vukovar i Vas zapalit ću svijeću!

Mia Babić, 8. razred

Jutros su se učenici i djelatnici Osnovne škole Rajić uputili  prema Trgu hrvatskih branitelja. Tamo je ravnatelj škole rekao par riječi o Vukovaru. Nakon toga svaki predstavnik razreda zapalio je lampion. Nakon zapaljenih lampiona nastavnica iz vjeronauka i učenica 4.razreda Nika Jakubek izradile su molitvu u čast Vukovaru. Svi zajedno smo se  pomolili za mir .

Matea Došlović, 8. razred