Učenik Marko Martinović bit će hrvatski predstavnik na Euroviziji mladih glazbenika
Autor: Maja Kovačević, 2. 6. 2016.

Učenik 8. razreda Marko Martinović bit će hrvatski predstavnik na Euroviziji mladih glazbenika, na koju Hrvatska radiotelevizija i ove godine šalje svojega predstavnika.

Marko je naš učenik, ali također pohađa i Glazbenu školu u Novskoj u razredu profesora Filipa Novosela. Uvijek veseo i nasmijan, odličan učenik.

Na tamburici bisernici svoju je titulu osvojio u jakoj konkurenciji od sedam velikih glazbenih nada, sjajnih virtuoza u dobi od 15 do 19 godina. Završnica izbora hrvatskoga predstavnika za Euroviziju mladih glazbenika održana je prošloga tjedna na Hrvatskoj radioteleviziji, a jednoglasnu potporu Marku dao je ocjenjivački sud u čijemu su sastavu bili dirigent i pedagog Vladimir Kranjčević, urednica u odjelu Glazbeni sadržaji Hrvatske radiotelevizije Gordana Krpan, soloharfistica u Simfonijskome orkestru Hrvatske radiotelevizije Mirjana Krišković, soloklarinetist u Simfonijskome orkestru Hrvatske radiotelevizije Domagoj Pavlović i hrvatski predstavnik na Euroviziji mladih glazbenika 2008. godine Marin Maras.

Marko brani hrvatske boje na Euroviziji mladih glazbenika u Kölnu od 28. kolovoza do 3. rujna  u konkurenciji predstavnika iz 11 zemalja.

Ponosni smo na našeg učenika, te mu želimo najbolji rezultat u Kölnu.