Autor: Maja Kovačević, 22. 9. 2016.

Od ove školske 2016./2017. godine naša škola koristi e-Dnevnik sustav za praćenje rada i ocjenjivanje učenika.

E-DNEVNIK ZA UČENIKE
e-Dnevnik za učenike je web aplikacija koja omogućava učenicima pregled ocjena, izostanaka i bilježaka koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav.
Učenici se prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@Edu.hr.

E-DNEVNIK ZA RODITELJE
e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika škola koje koriste e-Dnevnik sustav u tekućoj školskoj godini. Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.

Pristup je dozvoljen isključivo korisnicima registriranim u sustavu e-Građani.

U sustav se moguće prijaviti isključivo putem NIAS-a. Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS) predstavlja središnji sustav identifikacije i autentikacije korisnika na elektroničke usluge javnog sektora. NIAS je zadužen za upravljanje elektroničkim identitetima (e-ID) u svrhu uspostavljanja jedinstvenog sustava autentikacije u okruženju elektroničkog komuniciranja krajnjih korisnika s e-uslugama javnog sektora.

Upute za korištenje