Obilježavanje Dječjeg tjedna
Autor: Maja Kovačević, 6. 10. 2016.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost Saveza društava Naša djeca Hrvatske, Društava Naša djeca i gradova i općina – prijatelja djece posvećena djeci. Svojim programskim sadržajima i akcijama Dječji tjedan svake godine obuhvaća najviše djece i odraslih u gradovima i općinama gdje djeluju osnovna Društva Naša djeca (DND). Uvijek se održava u prvom punom tjednu listopada i traje sedam dana. Ove godine Dječji tjedan počeo je u ponedjeljak, 3. listopada 2016. i završava u nedjelju, 9. listopada 2016. Moto ovogodišnjeg Dječjeg tjedna bio je „Neka odrastanje bude dječja igra“. U četvrtak, 6. listopada 2016. u parku ispred Osnovne škole Rajić obilježen je Dječji tjedan. Društvo naša djeca "Osmijeh" iz Rajića u suradnji s ravnateljem Osnovne škole Rajić, Damirom Blažeković te vrijednim učiteljicama organizirali su različite igre. U velikom broju djeca različitog uzrasta uz svoje roditelje igrali su mnogobrojne igre; kuglanje, preskakivanje užeta, skok u dalj, nošenje loptice pomoću žlice, gumi-gumi, skakanje u vrećama, kuhanje... Također su djeca uživala i u umjetnosti oslikavanja lica, te u najvećoj grupnoj igri - Potraga za blagom. Oduševljenje djece izazvalo je zakopano blago na tri lokacije u blizini škole koje su tražile šest skupina. Kartu koja je vodila do blaga nije bilo jednostavno dešifrirati. Bile su napisane glagoljicom, te je bilo potrebno znanje iz matematike i geografije. Na radost svih prisutnih ovogodišnje obilježavanje Dječjeg tjedna bila je doista dječja igra za male i velike.

Foto-galerija