Ljubav je...
Autor: Maja Kovačević, 22. 3. 2018.

Učenici 3. razreda i njihova učiteljica Mira Čuvidić, u mjesecu listopadu prošle godine, uključili su se u eTwining projekt „Ljubav je…“

Ciljevi projekta su: razvijati prijateljske odnose u razredu i s učenicima drugih partnerskih škola; poticati razvoj građanskih znanja, vještina i stavova; razvijati samosvijest i samopouzdanje, poticati razvoj etičkih stavova i ponašanja; naučiti da su djevojčice i dječaci jednako vrijedni; razvijati dječje stvaralaštvo, naučiti pjevati narodne pjesme; prikupiti stare spomenare te izraditi nove.

Tijekom projekta učenici su imali niz zanimljivih aktivnosti u kojima su marljivo sudjelovali: izrada logotipa svoga razreda; pisanje božićnih čestitki školama partnerima na projektu; pisanje i crtanje o različitim vrstama ljubavi; pisanje ljubavnih stihova i pjevanje ljubavnih pjesama; prikupljanje starih spomenara; pisanje čestitke povodom Valentinova; ples srca na Valentinovo; natjecanje s učenicima drugih škola u poznavanju pravopisa i matematike (sve u znaku ljubavi); izrada digitalnog spomenara i videokonferencije sa školama partnerima.

Više o projektu možete sazanati na njihovoj razrednoj stranici Rajićki bistrići.