Zbrajam i oduzimam lako – pokazat ću ti kako
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 28. 6. 2021.

Učenici drugoga razreda ove su školske godine aktivno sudjelovali u eTwinning projektu „Zbrajam i oduzimam lako – pokazat ću ti kako“.

Cilj je projekta automatiziranje vještine zbrajanja i oduzimanja prirodnih brojeva kroz matematičke igre, prvenstveno za učenike prvih i drugih razreda OŠ,  mogu se uključiti i učenici do 4. razreda (pisano zbrajanje i oduzimanje višeznamenkastih brojeva).

Ovim su projektom obuhvaćeni učenici koji bi u zajedničkom projektnom danu proveli 60 minuta igrajući matematičke društvene igre te se tako, uz igru, još više zbližili te shvatili kako igra ne mora nikada završiti jer iz igru učenici puno brže i lakše uče te stječu nova znanja i vještine.

Projekt je zamišljen tako da se učenike tijekom redovne nastave matematike postupno uvodi u igranje matematičkih igara te se krajem školske godine (od travnja pa do lipnja – po potrebi učitelja) formira projektni dan/tjedan kada bi učenici zaigrali igre koje će im biti ponuđene u obliku radnih centara.

Učenici 2. razreda OŠ Rajić tijekom projektnih aktivnosti igrali su niz zanimljivih matematičkih igara: Matematički lanac, Bingo, Igra memorije, Sunce – Mjesec – Zvijezde te velik broj digitalnih matematičkih igara u različitim digitalnim alatima (Loomen, Wordwall, Genialy, Quizziz, Bookwidgets, Microsoft Forms, Kahoot, Matific), Tako su na zanimljiv i zabavan način naučili zbrajati i oduzimati brojeve do 100.

Više o projektu možete saznati na mrežnoj stranici projekta: Zbrajam i oduzimam lako – pokazat ću ti kako

Učiteljica: Mira Čuvidić