Svjetski dan tablice množenja
Autor: Lidija Petrovečki Bosanac, 5. 10. 2021.

Svjetski dan tablice množenja veliki je obrazovni događaj. U sklopu priprema za to, učenici na zabavan način vježbaju tablicu množenja, baveći se raznim aktivnostima. Sudionici se 1. listopada testiraju u znanju tablice množenja.

Postoje tri mogućnosti za održavanje WMTD događaja: mini verzija (u učionici), standardna verzija (za cijelu školu) ili proširena verzija (za cijeli grad ili grad). Učenici postaju ispitivači i testiraju svoje školske kolege i odrasle. Na taj način preuzimaju ulogu učitelja.

Projekt  je inicijativa koju je pokrenuo Andrzej Grabowski, matematičar i tvorac matematičkih karata Grabowski`s „Tablice množenja“, te od 1998. pokretač Poljskog natjecanja u znanju tablice množenja. Glavna svrha projekta je popularizacija zabavnog oblika učenja i učenja matematike. Događaj WMT Day potiče sve da se prisjete osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način.

U projekt se uključilo 5 643 škole širom svijeta, a OŠ Rajić je jedna od 70 škola iz Republike Hrvatske koja je dobila licencu za organiziranje i provedbu natjecanja sa svojim učenicima pod vodstvom učiteljice Mire Čuvidić.

Natjecanje smo organizirali u dvije kategorije: jednostavniji i složeniji zadatci množenja i dijeljenja. Učenici koji su riješili sve zadatke bez pogreške dobili su značku izvrsnosti koju su cijeli dan nosili na svojim majicama. Čestitamo im. Bravooo!

Više fotografija možete vidjeti na sljedećoj poveznici: https://view.genial.ly/615a0508c1f1900e180c9bc5

Učiteljica: Mira Čuvidić